Żywieckie Gody, czyli Przegląd Zespołów Kolędniczych

Żywieckie Gody, czyli Przegląd Zespołów Kolędniczych

Żywieckie Gody, czyli Przegląd Zespołów Kolędniczych

Data Wydarzenia: 14-29 stycznia, 2023;
Miejsce: Żywiec;

——

Już w najbliższy weekend na Rynku w Żywcu rozpoczną się Żywieckie Gody, czyli 53. Przegląd Zespołów Kolędniczych i Obrzędowych. Wielkie imprezy z pochodami zrzeszającymi najlepszych kolędowników w regionie potrwają całe dwa tygodnie i odbędą się nie w jednym, nie w dwóch, a w trzech beskidzkich miastach.

Żywieckie Gody to tradycyjny festiwal dla wszystkich miłośników obrzędów kolędniczych oraz noworocznych. Podczas tegorocznej 53. edycji Przeglądu w widowiskowym korowodzie zaprezentują się najlepsze żywieckie grupy kolędnicze i obrzędowe w regionie. Z kolei w konkursie organizowanym w MCK Żywiec wyłonieni zostaną laureaci, którzy w styczniu dadzą koncerty również w Milówce i Bielsku-Białej.

Inauguracja 53. Przeglądu Zespołów Kolędniczych i Obrzędowych odbędzie się w dniach 14 i 15 stycznia w MCK Żywiec, jednak aż do 29 stycznia festiwalowi towarzyszyć będzie wiele imprez towarzyszących – więcej szczegółów wraz z dokładnym programem Żywieckich Godów znajdziecie tutaj.

fot. MCK Żywiec – FBŻywiec

Żywiec Na Sygnale

Atrakcje w Żywcu

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.