Żywiecki Szpital na skraju bankructwa!

Żywiecki Szpital na skraju bankructwa!

——

Data Wydarzenia: 3 styczeń, 2022;
Miejsce: Żywiec.

——

Czarne chmury nadciągają nad miasto Żywiec. Żywiecki Szpital, jedna z głównych placówek medycznych oferujących opiekę zdrowotną dla wszystkich mieszkańców Żywca i okolic, znajduje się w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Na obecną chwilę Szpital w Żywcu generuje straty w wysokości 1 mln złotych na miesiąc, co na rok daje łączne zadłużenie w wysokości 12 mln złotych. Jeśli tak dalej pójdzie, żywiecką klinikę czeka zamknięcie.

O nieciekawej sytuacji placówki mówiło się od wielu miesięcy, m.in. jesienią podczas spotkania przedstawicieli Rady Miejskiej. Pogłoski o tragicznym stanie szpitalnego budżetu potwierdzili niedawno dyrektor szpitala Małgorzata Świątkiewicz i zarządzający spółką InterHealth Wadim Kurpias. Obydwoje bez ogródek stwierdzają, że nie ma widoków na szybką poprawę, na dodatek wręcz oskarżają Narodowy Fundusz Zdrowia o całkowite ignorowanie próśb o wsparcie finansowe.

W związku z tym, w dniu 28 grudnia 2021 roku Rada Miasta Żywiec wystosowała apel do przedstawicieli władz państwa: pisma otrzymali m.in. Minister Zdrowia, Prezes NFZ, Dyrektor Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, Wojewoda i Marszałek województwa śląskiego. W liście zawarto prośbę o pomoc dla stojącego na skraju upadku miejskiego szpitala, co umotywowano troską o bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców całego Żywca.

Jak na razie, nie ma informacji o tym, czy którykolwiek z adresatów odpowiedział na wezwanie.

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.