Żywiec - złodzieje wpadli przez zeznanie świadka

Żywiec – złodzieje wpadli przez zeznanie świadka

——

Data Wydarzenia: 28 grudzień, 2021;
Miejsce: Żywiec;

——

W okolicy świąt Bożego Narodzenia w godzinach popołudniowych do żywieckiej Komendy Policji dotarło zgłoszenie o tym, że na jednym z miejskich parkingów kilka osób próbowało wykraść katalizatory samochodowe, lecz zostali spłoszeni i odjechali własnym pojazdem. Nie uciekli jednak daleko, a wszystko za sprawą wspaniałej pamięci świadka zdarzenia.

W rozmowie z funkcjonariuszami okazało się, że świadek, mieszkaniec miasta Żywiec, zapamiętał zarówno markę, jak i numery rejestracyjne auta, którym uciekli złodzieje, co znacznie ułatwiło poszukiwania tej szajki. Wkrótce patrol policyjny zatrzymał zbiegów, czyli trzech mężczyzn w wieku kolejno 32, 33 i 42 lat oraz 24-letnią kobietę.

Prędko wyszło na jaw, że dwójka złodziei miała na swoim koncie różne inne przewinienia – 24-latka była poszukiwana przez Sąd Rejonowy w Cieszynie, z kolei 33-latek miał sądowy zakaz kierowania pojazdami, a dodatkowo oboje powinni odbyć wyrok za popełnione wcześniej przestępstwa. Z tego powodu trafili do aresztu. Jeśli chodzi o dwóch pozostałych, na 32 i 42-latka nałożono policyjny dozór.

Całej grupie za próbę kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Ich dalszy los zależy od prokuratora.

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.