Występ Kabaretu Neo-Nówka w Żywcu

Występ Kabaretu Neo-Nówka w Żywcu

——

Data Wydarzenia: 19 wrzesień, godzina 18:00.
Miejsce: Żywiec, Amfiteatr pod Grojcem.

——

Na deskach Amfiteatru pod Grojcem wystąpi popularny polski Kabaret Neo-Nówka, świętujący w tym roku swoje 20 urodziny.

19 września o godzinie 18:00 w Żywcu gościć będą Roman Żurek, Michał Gawliński i Radosław Bielecki, czyli trio komików szerzej znane publiczności jako Kabaret Neo-Nówka.

Ich obecna trasa jest tym bardziej szczególna ze względu na obchodzone 20-lecie powstania grupy.

Artyści gwarantują niezwykły jubileusz we własnym, charakterystycznym stylu: bez spiny, na luzie, z dużą dozą improwizacji i nowości. Jak zwykle, na scenie kabareciarzom towarzyszyć będzie zespół Żarówki, który zadba o miłą dla ucha oprawę muzyczną. Entuzjastów dobrego humoru zapraszamy do zakupienia biletów.

Neo-Nówka to jeden z najpopularniejszych polskich kabaretów. Od dwudziestu lat bawią i śmieszą miliony Polaków, bezlitośnie piętnując problemy społeczne i polityczne w niesamowicie błyskotliwy, charyzmatyczny sposób poprzez zabawne skecze czy piosenki satyryczne.

Ich programy, np. “Co by było, gdyby?”, “Pielgrzymka do miejsc śmiesznych”, a także wykreowane postacie Boga, Wandzi czy rodziny Paciaciaków na stałe wpisały się w kanon polskiej sceny satyrycznej. Ten występ po prostu trzeba zobaczyć, by uhonorować ich wieloletnią, wielokrotnie nagradzaną działalność.

Wzgórze Grojec

Uczestnicy wydarzenia znajdą się w pobliżu Grojca, czyli wzgórza, u stóp którego wybudowano żywiecki amfiteatr.

Wzniesienie, ulokowane w malowniczej okolicy rzek Koszarawa i Soła, posiada aż trzy wierzchołki o wysokościach 423, 474 oraz 612 m n.p.m. Grojec to znane miejsce wypoczynkowe pełne atrakcji turystycznych i botanicznych.

Funkcjonuje tutaj niewielki wyciąg narciarski, żółty szlak do wędrówek górskich oraz ścieżka edukacyjna prowadząca przez najbardziej interesujące obszary wzgórza, m.in. obok ruin starego zamku, pieca wapienniczego, przez murawy kserotermiczne aż do punktu widokowego ze wspaniałą panoramą na okoliczne miejscowości.

Na jednym ze szczytów ustawiono stalowy krzyż, pamiątkę po wizycie papieża Jana Pawła II w Żywcu w 1995 roku.

Warto też wspomnieć, że rosną tu niezwykłe okazy roślin, np. rosiczka okrągłolistna na torfowisku wysokim, bardzo rzadki tojad lisi i zawilec wielokwiatowy czy chroniona prawnie zaraza drobnokwiatowa.

Powiązane wpisy

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.