Żywiec - uciekinier z karetki odnaleziony!

Żywiec – uciekinier z karetki odnaleziony!

——

Data Wydarzenia: 20 grudzień, 2021;
Miejsce: Beskid Żywiecki;

——

Dnia 20 grudnia około godziny 20:00 do komisariatu policji w Rajczy dotarło nietypowe zgłoszenie. Według dostarczonych informacji, w trakcie transportu do szpitala 43-letni mężczyzna z niewiadomych przyczyn zaatakował jadącego z nim ratownika medycznego i uciekł z karetki, kierując się w stronę okolicznych gór.

Jak zdołali ustalić funkcjonariusze, mężczyzna cierpiał na zaburzenia zachowania, a w dodatku uciekł w lekkim ubraniu w trakcie trwania intensywnych opadów śniegu i nocnego chłodu. Sprawa wydała się poważna, ponieważ uciekinierowi groziło wychłodzenie organizmu, z kolei jego ślady sugerowały, że mógł wpaść do górskiej rzeki. Z tego powodu mundurowi wezwali wsparcie.

W poszukiwaniach brali udział policjanci z Rajczy i Żywca, strażacy z PSP oraz strażacy z OSP Kamesznica, Milówka, Nieledwia i Zwardoń. Ostatecznie, dzięki współpracy służb i zdolnościom psa tropiącego udało się odnaleźć zaginionego mężczyznę, który zziębnięty, lecz cały i zdrowy, trafił finalnie w ręce lekarzy.

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.