Żywiec - latarnie uliczne będą świecić także nocą

Żywiec – latarnie uliczne będą świecić także nocą

——

Data Wydarzenia: 30 listopad, 2021;
Miejsce: Żywiec.

——

Światło latarni powróci wkrótce na nocne ulice – tak zadecydował Burmistrz Miasta. Przypomnijmy, że lampy w Żywcu zostały wyłączone po zmroku już w czerwcu 2020 roku ze względów oszczędnościowych, ponieważ władzom miasta zależało na zaoszczędzeniu jak największej ilości środków ze swojego budżetu. Niestety, w związku ze zwiększającymi się opłatami za prąd padło wtedy na energię elektryczną.

Jednakże na swoim profilu społecznościowym Burmistrz Żywca Antoni Szlagor zdecydował o tym, by ponownie włączyć oświetlenie miejskie w godzinach od 00:00 – 04:00 nad ranem. W wywiadzie tłumaczy powody takiej decyzji. Okazuje się, że przez poprzedni rok udało się wystarczająco zmodernizować linie energetyczne, by w sposób racjonalny i ekonomiczny korzystać z latarni ulicznych, wszystko w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców i turystów poruszających się po mieście w godzinach nocnych, zwłaszcza zimą.

Takie rozwiązanie znacząco polepszy widoczność podczas długich i ciemnych nocy wszechobecnych w okresie zimowym. Lampy miejskie powinny zostać ponownie uruchomione w ciągu najbliższych kilku dni.

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.