Kosmiczna Sobota - Kosmiczny Piknik Naukowy w Żywcu Zabłocie

Kosmiczna Sobota na Zabłociu Żywieckim

——

Data Wydarzenia: 5 wrzesień, godzina 11:45.
Miejsce: Rajcza.

——

Nadchodzi Kosmiczna Sobota, czyli Piknik Naukowy w tematyce kosmosu dla rodzin z dziećmi na Zabłociu żywieckim.

W ramach projektu “ZaPALamy do działania” organizowana jest akcja mająca na celu wzbudzanie zainteresowania przyrodą, kosmosem i robotyką u najmłodszych oraz miłe spędzenie wolnego czasu.

Podczas imprezy odbędą się szkolenia, pokazy i animacje o tematyce kosmicznej nie tylko dla dzieci.

Organizatorzy zapraszają chętnych do wzięcia udziału w pikniku – start wydarzenia w najbliższą sobotę, 4 września w Klubie Papiernik w Żywcu Zabłociu o godzinie 11:00. Wstęp wolny, jedynie na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy.

Harmonogram

W programie zaplanowano:

  • 11:00 – 14:00 – “Przyrodnicze Ciekawostki Żywieckiego Parku Krajobrazowego” – gry, konkursy, zabawy dla dzieci;
  • 12:00 – 12:45 – wystawa “Przeszłość Beskidzkich Polan Zapisana w Krajobrazie” – wykład dr Michała Sobali i Dawida Wojtyłyz warsztatami dla młodzieży i dorosłych (zapisy);
  • 12:00 – 14:00 – animacje bańkowe autorstwa Pawła Zawiji;
  • 13:00 – 15:00 – warsztaty z poszukiwania meteorytów dla dzieci z udziałem Stowarzyszenia Polaris (zapisy);
  • 14:00 – 17:00 – “Roboty z Pasją” – pokaz działania drukarki 3D i przykładów robotów z Grzegorzem Świątkowskim;
  • pozostałe atrakcje: możliwość zwiedzania planet pneumatycznych (Merkurego, Wenus, Ziemi i Marsa), czynny punkt informacyjny na temat projektu, kosmiczne kolorowanki i zabawy;

Zabłocie Żywieckie

Zabłocie to obecnie jedna z dzielnic Żywca. Jej nazwa wywodzi się od zlatynizowanej, staropolskiej formy Zablocze, pod którą funkcjonowała w przeszłości jako osobna miejscowość, oddzielona od innych dorzeczem rzeki Soły.

Po nastaniu procesów urbanizacyjnych, wieś Zabłocie została wchłonięta przez Żywiec i na stałe wcielona w jego obręb, dzięki czemu obszar miasta zwiększył się aż do ponad 3 tysięcy hektarów, a liczba mieszkańców urosła do ponad 15 tysięcy.

Współczesne Zabłocie ma charakter mieszkalno-przemysłowy – znajdują się tutaj m.in. zakłady przemysłowe typu browar i papiernia, osiedla mieszkaniowe, trzy cmentarze (Parafii św. Floriana, żydowski i komunalny), Muzeum Browaru Żywiec czy filia Miejskiego Centrum Kultury o nazwie Papiernik.

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.