Bieg po COOLturę w Żywcu

Koncert Pawła Domagały “Wracaj Tour” w Bielsku-Białej

——

Data Wydarzenia: 19 wrzesień, godzina 11:00.
Miejsce: Żywiec, Park Hasburgów.

——

W ramach promocji regionu Żywca oraz aktywnego trybu życia odbędzie się trzecia edycja Biegu po COOLturę.

Organizatorami akcji są Klub Fotograficzny PTTK Góry Bez Cenzury, Oddziałowa Komisja Krajoznawcza w Oddziale Babiogórskim PTTK w Żywcu oraz Powiat Żywiecki. Zaproszeni są wszyscy entuzjaści zdrowego ruchu w każdym wieku razem ze swoimi czworonożnymi pupilami.

Biegi rozpoczną się dnia 19 września o godzinie 11:00 w Żywcu, dokładniej w Zabytkowym Parku Habsburgów.

Trasa, podobnie jak w ubiegłych latach, prowadzić będzie pętlą przez wspomniany park i można ją pokonać w towarzystwie zwierzaka.

Zaplanowany dystans to 4 km. Liczba miejsc ograniczona, dlatego funkcjonują zapisy.

Kategorie Wiekowe

Zawody realizowane będą w dwóch kategoriach:

  • Bieg – tradycyjny;
  • Nordic Walking – bieg z kijkami;

Na trasie przewidziane są niespodzianki oraz Miasteczko Biegu z atrakcjami dla najmłodszych.

Dla zawodników przewidziany został pakiet startowy, który zawiera się w cenie kosztu udziału – część z opłat zostanie przeznaczona na wsparcie podopiecznych ze schroniska dla zwierząt w Żywcu.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale, zaś dla najszybszych biegaczy i biegaczek ufundowane zostały nagrody oraz upominki.

Park w Żywcu

Podczas biegu zawodnicy będą mieli okazję podziwiać przepiękne widoki Parku w Żywcu, który stanowi jedną z pamiątek po rodzinie Habsburgów na terenie województwa śląskiego.

Na obszarze parku znajduje się wiele atrakcji, m.in.altana zbudowana w formie domku chińskiego, dawny pałac z polaną widokową, fontanną i rozarium czy Park Miniatur w Żywcu, całość gruntownie odnowiona i odrestaurowana.

To historyczny obiekt wpisany do rejestru zabytków nieruchomych, który warto odwiedzić.

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.