Żywa szopka bożonarodzeniowa na żywieckim rynku

Żywa szopka bożonarodzeniowa na żywieckim Rynku

Żywa szopka bożonarodzeniowa na żywieckim rynku

Data Wydarzenia: od 24 grudnia, 2022;
Miejsce: Żywiec;

——–

W okresie świątecznym obok dzwonnicy na żywieckim Rynku pojawi się coroczna żywa szopka bożonarodzeniowa ze zwierzętami w specjalnej zagrodzie. Za jej przygotowanie jak zwykle odpowiadają Stajnia Miejska i Miejskie Centrum Kultury w Żywcu.

Żywa szopka na żywieckim Rynku to ponad siedmioletnia tradycja. Od lat dzieci tłumnie oblegają okolice dzwonnicy, by móc zobaczyć swojego ulubieńca, osiołka Stefana. Zwierzęta można oglądać w święta o określonych godzinach, choć ich liczba nie jest stała – podopieczni Stajni Miejskiej nie zawsze przejawiają chęć do opuszczenia swoich boksów, wszystko zależy od ich humorów i pogody.

Stajnia Miejska zapewnia, że żywa szopka po raz pierwszy zostanie zaprezentowana podczas wigilijnej pasterki w godzinach od 23:00 do 01:00. Potem zwierzęta na żywieckim Rynku pojawią się 25 i 26 grudnia oraz 1, 2 i 6 stycznia, za każdym razem w godzinach od 10:00 do 14:00.Żywiec

Żywiec Na Sygnale

Atrakcje w Żywcu

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.