Zaprzysiężenie 12 nowych ratowników GOPR

Zaprzysiężenie 12 nowych ratowników GOPR

 

Zaprzysiężenie 12 nowych ratowników GOPR

Data Wydarzenia: 10 września, 2022;
Miejsce: Beskidy;

——

W sobotę 10 września na szczycie Skrzycznego odbyło się uroczyste zaprzysiężenie nowych ratowników GOPR. Wszyscy ochotnicy, którzy ukończyli szkolenie I stopnia w ramach stażu kandydackiego, stali się oficjalnie członkami Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Dobrowolnie przyrzekam pod słowem honoru, że póki zdrów będę, na każde wezwanie Naczelnika lub Jego Zastępcy, bez względu na porę roku, dnia i stan pogody, stawię się w oznaczonym miejscu i godzinie i udam się w góry celem niesienia pomocy ludziom jej potrzebującym – tak ropoczyna się przysięga, jaką ochotnicy musieli złożyć podczas zaprzysiężenia przed obliczem Naczelnika GOPR oraz swoich kolegów i kolażanek po fachu. Potwierdzeniem przyjęcia przyrzeczenia jest tradycyjne uściśnięcie dłoni przełożonego, podczas którego żaden z nowicjuszy nie wycofał się i nie zrezygnował z czekającej ich trudnej, górskiej służby.

W ten sposób podczas zaprzysiężenia szeregi ratowników GOPR zasiliło dwunastu młodych goprowców. Miejmy nadzieję, że nowi rekruci znacząco przyczynią się do zwiększania bezpieczeństwa turystów w Beskidach.

fot. GOPR Beskidy – FB / Krzysztof Kempny Photography
Beskidy

Bezpieczństwo

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.