Zajęcia profilaktyczne dla młodych łyżwiarzy z KS Cieszyn

Zajęcia profilaktyczne dla młodych łyżwiarzy z KS Cieszyn

——

Data Wydarzenia: 4 styczeń, 2022;
Miejsce: Cieszyn.

——

W Cieszynie ważną kwestią jest nie tylko techniczne wyszkolenie sportowców w różnym wieku, ale także ich kondycja psychiczna i mentalna. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia młodziki z sekcji łyżwiarstwa figurowego KS Cieszyn zakończyły serię warsztatów organizowanych w ramach projektu finansowego przez władze miejskie pod pełną nazwą “Organizacja cyklicznych zajęć sportowo-rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży w połączeniu z realizacją zajęć profilaktycznych”.

Głównym celem programu była aktywizacja sportowa i wzmacnianie poczucia własnej wartości u młodzieży. W trakcie trwania akcji najmłodsi z KS Cieszyn brali udział w regularnych treningach na lodzie, a także w pogadankach oraz warsztatach terapeutycznych z psychologiem. W ten sposób dzieci na lodowisku poznawały nowe figury w jeździe na łyżwach, z kolei w zaciszu gabinetu psychologicznego uczyły się podnosić swoją samoocenę oraz radzić sobie ze stresem, porażką i presją podczas rywalizacji z rówieśnikami poprzez pogadanki lub wykonywane prace artystyczne.

fot. UM Cieszyn / Sport

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.