Zaginięcia w Beskidach - akcje poszukiwawcze GOPR

Zaginięcia w Beskidach – akcje poszukiwawcze GOPRZaginięcia w Beskidach – akcje poszukiwawcze GOPR

 

Zaginięcia w Beskidach - akcje poszukiwawcze GOPR

Data Wydarzenia: 30 października, 2022;
Miejsce: Beskidy;

——

Sezon jesienny to czas wyjątkowo sprzyjający zaginięciom w górach. Tylko w niedzielę 30 października służby GOPR Beskidy prowadziły dwie akcje poszukiwawcze – pierwszą w okolicy Ustronia, drugą w rejonie Krawców Wierchu. Jedna z nich zakończyła się tragicznie.

W godzinach porannych służby GOPR zostały włączone przez policję do akcji poszukiwawczej dotyczącej 83-letniej kobiety z sanatorium w Ustroniu, która samotnie opuściła budynek bez poinformowania kogoś z rodziny, dokąd zmierza. Łącznie 29 ratowników we współpracy z policjantami i strażakami przeszukiwało okoliczny teren leśno-górski. Ostatecznie znaleziono poszukiwaną staruszkę bez oznak życia. Jej ciało przetransportowano bezpośrednio do zakładu pogrzebowego.

Z kolei popołudniu dyżurni GOPR otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 35-letniego turysty, który zgubił się w rejonie Krawców Wierchu. Ta akcja poszukiwawcza zakończyła się sukcesem za sprawą pomocy ze strony czeskich ratowników. Po wywiadzie z rodziną i pracownikami bacówki zawężono obszar poszukiwań, dzięki czemu psy ratownicze odnalazły go około 2:00 w nocy – turysta był cały i zdrowy, lecz wychłodzony.

fot. GOPR Beskidy – FB
Beskidy

Bezpieczństwo

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.