Wzmożone kontrole w beskidzkich lasach

Wzmożone kontrole w beskidzkich lasach

——

Data Wydarzenia: 22 grudzień, 2021;
Miejsce: Beskidy.

——

W poniedziałek 21 grudnia Policjanci z Komisariatu II Policji w Bielsku-Białej we współpracy z lokalną strażą Leśną prowadzili akcję pod nazwą “Bezpieczny Las”. W związku z tym wzmożone zostały kontrole w pobliskich obszarach leśnych na terenie Beskidu Śląskiego, podczas których służby upewniały się, że mieszkańcy oraz przyjezdni turyści przestrzegają zasad obowiązujących w lasach. Działania miały miejsce m.in. na zboczach góry Szyndzielnia i w Wapienicy.

Funkcjonariuszom chodziło głównie o kontrole pojazdów mechanicznych na szlakach do turystyki górskiej oraz wykrycie sprawców kradzieży drzewek iglastych. Przypomnijmy, że w beskidzkich lasach obowiązuje zakaz rozjeżdżania ścieżek dla pieszych przez quady i motocrossy, dlatego sprawdzono najczęściej odwiedzane przez takie pojazdy miejsca.

Dodatkowo przeczesano teren pod kątem nielegalnej wycinki drzew – ze względu na zbliżający się okres świąteczny nagminnie zdarzają się przypadki kradzieży drzewek iglastych w celu użycia ich jako domowej choinki, co również jest niezgodne z prawem.

Komentarze (1)

Nie ma to jak kraść choinkę z lasu zamiast iść i legalnie kupić choinkę np. ze szkółki drzew… Masakra!

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.