Wystawa "Jeźdźcy na wzgórzu" Bronisława Krzysztofa

Wystawa “Jeźdźcy na wzgórzu” Bronisława Krzysztofa

——

Data Wydarzenia: 23 grudzień, 2021;
Miejsce: Bielsko-Biała;

——

W dniu 23 grudnia w Muzeum Historycznym w Bielsku-Białej odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pt. “Jeźdźcy na wzgórzu” autorstwa światowej sławy rzeźbiarza, Bronisława Krzysztofa. Do współpracy przy swoim najnowszym projekcie bielski twórca zaprosił trzech innych, zagranicznych artystów: Milana Lukáča ze Słowacji, Marka Brzózkę z Węgier oraz Petera Nižňanskýego z Czech – wszyscy przygotowali własną interpretację podejmowanego tematu we własnym stylu.

Tematyka wystawy nawiązuje do czterech biblijnych jeźdźców Apokalipsy i ukazuje niepewność z lat 90. ubiegłego wieku,kiedy to mającym miejsce przemianom ustrojowym towarzyszył zarówno chaos, jak i iskierka nadziei. Jak przyznaje Bronisław Krzysztof, podobny pomysł zrodził się w jego głowie już w 1994 roku, ale ostatecznie udało się do niego powrócić dopiero w 2019 roku dzięki wparciu ze strony trzech kolegów po fachu.

W ten sposób w galerii możemy podziwiać rzeźby czterech jeźdźców, każdy w zupełnie innym stylu i formie artystycznej: realistycznej, symbolicznej, dekonstrukcyjnej oraz sferycznej. Wystawa będzie dostępna w bielskim Muzeum Historycznym do końca grudnia tego roku.

fot. Aleksandra Glądys

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.