Wystawa artefaktów z cieszyńskich kapsuł czasu

Wystawa artefaktów z cieszyńskich kapsuł czasu

Wystawa artefaktów z cieszyńskich kapsuł czasu

Data Wydarzenia: 19-23 sierpnia, 2022; 
Miejsce: Cieszyn;

——

Na początku sierpnia informowaliśmy o uroczystej ceremonii otwarcia bani z iglicy, która znajdowała się na remontowanym szczycie Ratusza w Cieszynie. Teraz Muzeum Śląska Cieszyńskiego zaprasza wszystkich zainteresowanych na wernisaż specjalnej wystawy artefaktów z dwóch kapsuł czasu – przez kilka najbliższych dni będzie można całkowicie bezpłatnie obejrzeć wszystkie odnalezione relikty przeszłości.

Na wystawie artefaktów zobaczymy przedmioty, które zostały przygotowane i umieszczone w baniach przez mieszkańców Cieszyna w 1845 i 1984 roku. Pośród zbiorów uda się znaleźć m.in. kroniki miejskie, zdjęcia dawnego Cieszyna, plany miasta, ówczesne monety i wiele innych. Zostały one zaprezentowane dla ogółu na ekspozycji w Sali Rzymskiej Muzeum Śląska Cieszyńskiego. O wystawionych reliktach przeszłości co nieco opowie nam historyk Jan Paweł Borowski.

Wernisaż wystawy artefaktów z cieszyńskich kapsuł czasu odbędzie się już w piątek 19 sierpnia o godzinie 15:00. Po tym czasie całość będzie czynna dla zwiedzających do wtorku 23 sierpnia w godzinach otwarcia ekspozycji stałej.

fot. UM CieszynCieszyn

Cieszyn Na Sygnale

Atrakcje w Cieszynie

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.