Wycinka na Sarnim Stoku ruszyła mimo decyzji SKO

Wycinka na Sarnim Stoku ruszyła mimo decyzji SKO

Wycinka na Sarnim Stoku ruszyła mimo decyzji SKO

Data Wydarzenia: 24 października, 2022;
Miejsce: Bielsko-Biała;

——

Kilka dni temu informowaliśmy o wstrzymaniu działań inwestora w związku z budową hoteli w pobliżu bielskiego obszaru chronionego. Okazało się jednak, że wycinka drzew na Sarnim Stoku ruszyła pomimo wstrzymania decyzji środowiskowej – w piątek 21 października zaniepokojeni pojawieniem się ciężkiego sprzętu na terenie inwestycji mieszkańcy wezwali patrol policji.

Jak się okazało firma prowadząca prace związane z wycinką posiadała pozwolenie na usunięcie jedynie krzewów wydane przez Prezydenta Miasta Bielsko-Biała. Ta sytuacja wywołała ostry sprzeciw organizacji chroniących dobra przyrody na Sarnim Stoku, m.in. Stowarzyszenia Olszówka, które natychmiast zareagowały i zgłosiły sprawę do Urzędu Miejskiego.

W dniu 24 października na biurko Prezydenta Miasta trafiła interpelacja złożona przez radnych z klubu Niezależni.BB, którzy wprost zadali pytania o powód wydania pozwolenia na wycinkę w przypadku wstrzymania decyzji środowiskowej budowy hoteli na Sarnim Stoku przez Samorządowe Kolegium Odwoławcze. Ratusz nie ustosunkował się jeszcze do tych zapytań – do tematu wrócimy po uzyskaniu odpowiedzi z bielskiego Urzędu Miejskiego.

fot. Stowarzyszenie Olszówka – FBBielsko

Bielsko Na Sygnale

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.