Wycinka drzew w Wapienicy nadal trwa?

Wycinka drzew w Wapienicy nadal trwa?

Wycinka drzew w Wapienicy nadal trwa?

Data Wydarzenia: 26 maja, 2022;
Miejsce: powiat bielski;

——

Czy to kolejna masowa wycinka drzew w regionie? Jeden z zaniepokojonych bielskich radnych, Roman Matyja, zwrócił uwagę rządzących na dużą ilość ściętych drzew między Zaporą w Wapienicy a stokiem Dębowca. W swojej interpelacji wyraził zdziwienie, ponieważ władze gminy miały stopniowo ograniczać cięcia rębne w lasach. Z tego powodu poprosił o informację na temat gospodarki leśnej na tym terenie. Odpowiedzi w tej sprawie udzielił Zastępca Prezydenta Miasta Bielsko-Biała Adam Ruśniak.

W swoim piśmie Zastępca Prezydenta przypomniał najpierw, że wspomniane grunty w okolicach Wapienicy nie należą do Lasów Komunalnych podlegających pod gminę, tylko są administrowane przez Lasy Państwowe. Następnie poinformował, że wszelkie działania związane z wycinką drzew w lasach miejskich prowadzone są na podstawie zatwierdzonego przez radnych Uproszczonego Planu Urządzania Lasu. Zapewnił także, że wszelkie wycinki drzew na obszarze Lasów Komunalnych wiążą się z zabiegami hodowlanymi, sanitarnymi i związanymi z bezpieczeństwem osób w nich przebywających.

Statystyki zdają się potwierdzać jego słowa. Według przedstawionych przez Zastępcę Prezydenta danych wynika, że stopniowo ogranicza się wycinkę drzew. Dla porównania: w roku 2018 z bielskich Lasów Komunalnych pozyskano 4453 m3 drewna, z kolei w 2021 było to już tylko 1102 m3 drewna.Bielsko

Bielsko Na Sygnale

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.