Wyciąganie kei z ratownikami WOPR

Wyciąganie kei z ratownikami WOPR

Wyciąganie kei z ratownikami WOPR

Data Wydarzenia: 22 października, 2022;
Miejsce: Żywiec;

——

Oto wspaniała okazja na to, by choć raz pomóc lokalnym służbom WOPR! Wodni ratownicy z Oddziału Rejonowego w Żywcu potrzebują pomocy w wyciągnięciu kei z Jeziora Żywieckiego na brzeg. Jako że nic tak nie zbliża ludzi, jak ciężka praca, po wypełnieniu obowiązków woprowcy zapraszają uczestników na wspólne ognisko!

Dla niezorientowanych w żeglarskiej gwarze – wyciąganie kei to po prostu wyciąganie pływającego pomostu służącego do cumowania małych łodzi i żaglówek. Kiedy nadchodzi okres jesienno-zimowy, keję należy wydobyć ją na brzeg. Z tego powodu żywieccy ratownicy WOPR proszą o pomoc. Po wyciąganiu kei woprowcy urządzają tradycyjne ognisko z ciepłym poczęstunkiem i napojami dla strudzonych uczestników.

Na wspólne wyciąganie kei i ognisko z żywieckimi ratownikami wodnymi zapraszamy w dniu 22 października – zbiórka w Bazie Ratownictwa Wodnego Beskidzkiego WOPR nad Jeziorem Żywieckim o godzinie 08:00 rano. Uprasza się o przyjście w ubraniach roboczych ze względu na możliwość ubrudzenia się.

fot. Beskidzkie WOPR Oddział Rejonowy w Żywcu – FBŻywiec

Żywiec Na Sygnale

Atrakcje w Żywcu

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.