WOPR ratuje turystów nad Jeziorem Żywieckim

WOPR ratuje turystów nad Jeziorem Żywieckim

WOPR ratuje turystów nad Jeziorem Żywieckim

Data Wydarzenia: 15 sierpnia, 2022;
Miejsce: Żywiec;

——

Letnie burze mogą stanowić nie lada zagrożenie, zwłaszcza nad wielką wodą. Przekonali się o tym dyżurni z Beskidzkiego WOPR w dniu 15 sierpnia, kiedy to tylko w jeden dzień ratownicy wodni uratowali 23 turystów, którzy z powodu nagłego załamania pogody nad Jeziorem Żywieckim mieli problemy z powrotem na brzeg. Najwięcej było akcji ratunkowych dotyczących rowerków wodnych.

Turystom nad Jeziorem Żywieckim naprzykszały się zwłaszcza gwałtowne porywy wiatru i silne opady deszczu, które wielu osobom wręcz uniemożliwiały bezpieczny powrót do przystani. Służby WOPR miały najczęściej do czynienia z rowerkami wodnymi – ratownicy odholowali do brzegu aż 6 takich maszyn. Oprócz tego interweniowali także w sprawie pływaka walczącego z falami oraz pary turystów na desce typu SUP.

W trakcie wypoczynku nad Jeziorem Żywieckim należy zwracać szczególną uwagę na panujące warunki atmosferyczne – pogoda może się diametralnie zmienić w bardzo krótkim czasie. W związku z tym warto zapamiętać numer ratunkowy do Beskidzkiego WOPR: 604 900 300. 

fot. Beskidzkie WOPR Oddział Rejonowy w Żywcu – FBŻywiec

Żywiec Na Sygnale

Atrakcje w Żywcu

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.