Wisła - turyści zapłacą więcej za wypoczynek w mieście!

Wisła – turyści zapłacą więcej za wypoczynek w mieście!

——

Data Wydarzenia: od 1 stycznia, 2021;
Miejsce: Wisła.

——

Władze Urzędu Miejskiego w Wiśle poinformowały, że od nowego roku w mieście wzrosną stawki opłaty miejscowej, czyli pewnej stałej, symbolicznej zapłaty za wszelkie atrakcje pobieranej od turystów we wszystkich miejscowościach turystycznych i kurortach wypoczynkowych na terenie Polski. Jak tłumaczą przedstawiciele urzędu, działania te wynikają z 10-letniej przerwy w aktualizacji kwoty opłaty oraz z konstytucyjnego zakazu różnicowania podatków lokalnych.

Dotychczasowa kwota opłaty miejscowej funkcjonująca w Wiśle wynosiła jedynie 2 złote, teraz zaś zostanie podwyższona do 2,50. To niewiele, zważywszy na to, że turyści, którzy dokonają takiej drobnej wpłaty, dysponują zniżkami wahającymi się od 15 do 20% w większości punktów usługowych, gastronomicznych i kulturalnych w mieście. Warto również wspomnieć, że cały dochód z uiszczonych przez wczasowiczów opłat miasto Wisła przekazuje na realizację różnych rodzajów zadań i projektów w zakresie turystyki, promocji miejscowości i utrzymywania czystości na ulicach.

Obowiązująca od 1 stycznia 2022 roku stawka będzie identyczna dla wszystkich, w tym dla dzieci, młodzieży, emerytów czy rencistów.

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.