Wisła: Spotkanie z Grzyboznawcą

Spotkanie z Grzyboznawcą w Wiśle

——

Data Wydarzenia: 2 październik, godzina 15:00.
Miejsce: Wisła, Centrum Edukacji Ekologicznej.

——

Oto prawdziwa gratka dla grzybiarzy – jedyne w swoim rodzaju spotkanie z regionalnym grzyboznawcą!

2 października, na dobry początek astronomicznej jesieni, wiślańskie Centrum Edukacji Ekologicznej zaprasza na niezmiernie ciekawą prelekcję w tematyce grzybów. Oprócz podstawowych informacji o ich występowaniu i instrukcji ich prawidłowego zbierania będą również ciekawostki ze świata przyrodniczego związane z grzybobraniem.

Wstęp bezpłatny, lecz obowiązują wcześniejsze zapisy. Chętnych uprasza się o zebranie w sali ekspozycyjnej CEE o godzinie 15:00.

Zajęcia poprowadzi Justyn Kołek – powszechnie znany grzyboznawca, jeden z założycieli Polskiego Towarzystwa Mykologicznego i konsultant medialny na temat mikologii, czyli działu biologii zajmującego się badaniem grzybów.

Podczas spotkania zainteresowani będą mogli posłuchać różnorodnych nowinek z niezwykłego, zróżnicowanego świata grzybów, nie bez powodu stanowiącego osobne królestwo według systematyki gatunków. Dowiedzą się także m.in.:

  • jakie istnieją rodzaje grzybów i gdzie występują;
  • jak odróżniać grzyby jadalne od trujących;
  • jak poprawnie i bezpiecznie zbierać grzyby, by nie zaszkodzić naturze;
  • jakie są ciekawostki dotyczące niektórych gatunków grzybów;

Zapewniamy, że zarówno zapaleni grzybiarze, jak i osoby dopiero zaczynające swoją przygodę z grzybobraniem wyniosą ze szkolenia cały koszyk nowych, pożytecznych wiadomości oraz umiejętności przydatnych podczas trwającego w najlepsze sezonu.

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.