Wisła: Spotkanie z Grzyboznawcą

Spotkanie z Grzyboznawcą w Wiśle

——

Data Wydarzenia: 2 październik, godzina 15:00.
Miejsce: Wisła, Centrum Edukacji Ekologicznej.

——

Oto prawdziwa gratka dla grzybiarzy – jedyne w swoim rodzaju spotkanie z regionalnym grzyboznawcą!

2 października, na dobry początek astronomicznej jesieni, wiślańskie Centrum Edukacji Ekologicznej zaprasza na niezmiernie ciekawą prelekcję w tematyce grzybów. Oprócz podstawowych informacji o ich występowaniu i instrukcji ich prawidłowego zbierania będą również ciekawostki ze świata przyrodniczego związane z grzybobraniem.

Wstęp bezpłatny, lecz obowiązują wcześniejsze zapisy. Chętnych uprasza się o zebranie w sali ekspozycyjnej CEE o godzinie 15:00.

Zajęcia poprowadzi Justyn Kołek – powszechnie znany grzyboznawca, jeden z założycieli Polskiego Towarzystwa Mykologicznego i konsultant medialny na temat mikologii, czyli działu biologii zajmującego się badaniem grzybów.

Podczas spotkania zainteresowani będą mogli posłuchać różnorodnych nowinek z niezwykłego, zróżnicowanego świata grzybów, nie bez powodu stanowiącego osobne królestwo według systematyki gatunków. Dowiedzą się także m.in.:

  • jakie istnieją rodzaje grzybów i gdzie występują;
  • jak odróżniać grzyby jadalne od trujących;
  • jak poprawnie i bezpiecznie zbierać grzyby, by nie zaszkodzić naturze;
  • jakie są ciekawostki dotyczące niektórych gatunków grzybów;

Zapewniamy, że zarówno zapaleni grzybiarze, jak i osoby dopiero zaczynające swoją przygodę z grzybobraniem wyniosą ze szkolenia cały koszyk nowych, pożytecznych wiadomości oraz umiejętności przydatnych podczas trwającego w najlepsze sezonu.

Powiązane wpisy

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Kiedy odwiedzasz naszą stronę, może ona przechowywać przez Twoją przeglądarkę informacje z określonych usług, zazwyczaj w formie plików cookies. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje prywatności. Należy pamiętać, że zablokowanie niektórych rodzajów plików cookie może mieć wpływ na korzystanie z naszej witryny i oferowanych przez nas usług.