Spotkanie Pasterskie w CEE w Wiśle

Spotkanie Pasterskie w CEE w Wiśle

——

Data Wydarzenia: 17 październik, godzina 11:00.
Miejsce: Wisła, Centrum Edukacji Ekologicznej.

——

Centrum Edukacji Ekologicznej organizuje kolejne ciekawe warsztaty dla całych rodzin z dziećmi. Tym razem na terenie Centrum powstanie prawdziwa zagroda pasterska.

Nie zabraknie interaktywnych warsztatów, wciągających pogadanek, wesołych śpiewów, gry na instrumentach, projekcji filmów o pasterzach, a przede wszystkim – żywych owiec prosto z gospodarstwa owczarskiego! Wspaniała zabawa dla miłośników zwierząt gwarantowana!

Z chętnymi, którzy chcą dowiedzieć się czegoś o wypasach i zwyczajach góralskich z nimi związanych, widzimy się już 17 października w Wiśle, początek o godzinie 11:00. Wstęp wolny, ale na warsztaty obowiązują zapisy w siedzibie CEE.

Harmonogram imprezy wygląda następująco:

  • 11:00 – początek wydarzenia:
    • pokaz filmu o owcach pt:”Kto ma owce, ten ma co chce” autorstwa Żywieckiej Fundacji Rozwoju;
    • audycja o unikatowych instrumentach muzycznych autorstwa Marty i Jacentego Ignatowiczów z Koziej Zagrody w Brennej – pogadanka z prezentacją instrumentów, grą i śpiewem;
  • 14:30 – zajęcia edukacyjno-artystyczne:
    • warsztaty z wełną w roli głównej autorstwa Ewy Lazar ze Stowarzyszenia Grupa Twórców Wiślanie;
  • dodatkowo – przez cały czas trwania spotkania w ogrodach CEE zagości zagroda z owcami z gospodarstwa owczarskiego państwa Barbary i Jana Kędziorów z Wisły;

Podczas wykładów będzie możliwość zapoznania się z Kozią Zagrodą w Brennej, czyli ośrodkiem góralskim zajmującym się prowadzeniem warsztatów dla dzieci i młodzieży dotyczących codziennego życia górali, w tym obróbki wełny, zajęć rękodzielniczych, wyrabiania sera i wielu innych.

Zachęcamy do zajrzenia na ich stronę internetową!

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.