II edycja zawodów o Puchar Bike Parku na Wierchu Skalnity

Spotkanie Cieślarów w Wiśle

——

Data Wydarzenia: 12 wrzesień, godzina 12:00.
Miejsce: Wisła.

——

Już po raz dziesiąty na granicy polsko-czeskiej rozegra się Międzynarodowe Spotkanie Cieślarów.

To tradycyjny piknik rodzinny organizowany raz do roku na szczycie góry Cieślar pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Wisły z przedstawicielami zarówno z Polski, jak i z Czech.

Nie zabraknie różnorodnych atrakcji, w tym występów artystycznych, pamiątek i degustacji potraw z obu stron granicy. Dobra zabawa, kultywowanie zwyczajów i możliwość zapoznania się z naszymi południowymi sąsiadami – czego chcieć więcej?

Impreza startuje 12 września o godzinie 12:00.

Program Imprezy

W programie:

  • rozpoczęcie imprezy o hejnałem z trómbity pasterskiej punktualnie o godzinie 12:00;
  • sypanie Kopca Cieślarów;
  • występ Kapeli Wisła,
  • dodatkowo: wpis do księgi pamiątkowej, wspólne zdjęcie uczestników, degustacja potraw kuchni beskidzkiej, cieślarowe pamiątki;

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będą GOPR i OSP Wisła Jawornik.

Cieślar Beskidy

Cieślar to szczyt znajdujący się pomiędzy Wielkim Soszowem a Małym Stożkiem, należący do pasma Czantorii.

Wyróżnia się wspaniałą panoramą na Beskid Śląski i Śląsko-Morawski w Czechach.

Można się do niego z łatwością dostać czerwonym Głównym Szlakiem Beskidzkim.

Nazwa wierzchołka wywodzi się od rodu osadników, który według źródeł istniał już od 1621 roku, u zarania dziejów miasta Wisła.

Do dziś nazwisko Cieślar stanowi jedno z najpopularniejszych nazwisk w regionie – stąd też wzięło się określenie wydarzenia odbywającego się rok rocznie na tym szczycie.

Wzdłuż łagodnego, porośniętego polanami grzbietu Cieślara biegnie granica polsko-czeska, dlatego jest on idealnym, spokojnym i przepięknym miejscem na przyjazne, ciepłe spotkanie z naszymi zagranicznymi znajomymi.

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.