Wisła: Puchar Polski w Dogtrekkingu

Wisła: Puchar Polski w Dogtrekkingu

——

Data Wydarzenia: 18 wrzesień, godzina 10:00.
Miejsce: Wisła, Rynek.

——

W najbliższą sobotę odbędą się mistrzostwa o Puchar Polski w Dogtrekkingu na Rynku w Wiśle.

Dogtrekking to nic innego jak wspólny bieg właściciela z psem. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych i całe rodziny wraz z ich pupilami na jedyne w swoim rodzaju zawody, gdzie człowiek oraz zwierzę łączą siły we wspólnych zmaganiach.

Start wydarzenia dnia 18 września o godzinie 10:00.

Wyścigi realizowane będą na dwóch możliwych trasach do wyboru, czyli MINI (15 km) i MID (25 km) w większości szlakami turystycznymi wokół Wisły, w dwóch dostępnych kategoriach: indywidualnej (właściciel z psem) i rodzinnej (rodzina z kilkoma psami).

Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie aktualnego zaświadczenia o szczepieniu psa przeciw wściekliźnie oraz zgłoszenie uczestnictwa poprzez zapisy online.

Harmonogram Imprezy

Program zawodów znajduje się poniżej:

  • do 09:30 – czynne Biuro Zawodów;
  • 09:45 – odprawa techniczna;
  • 10:00 – start wszystkich zawodników;
  • od 13:00 – po zakończeniu biegu: ciepły posiłek regeneracyjny dla każdego (mięsny lub bezmięsny);
  • 16:00 – otwarte warsztaty weterynaryjne dla uczestników zawodów;
  • 17:00 – dekoracja zwycięzców i wręczenie pamiątkowych nagród;

Dogtrekking

Dogtrekking to nowa dyscyplina sportowa, nie wymagająca żadnych dodatkowych umiejętności ani specjalnego oprzyrządowania.

Polega na szybkim biegu z psem na dystansie od kilku do kilkudziesięciu kilometrów, przy czym od normalnego spaceru różni się tym, że właściciel jest przypięty do czworonoga specjalną linką, za którą służyć można nawet spory kawałek rozciągliwego sznurka.

Treningi rozpoczyna się z łatwością, wystarczą już dwie godziny marszu kilka razy w tygodniu pozwoli zachować formę odpowiednią do wystartowania w zawodach.

Warto pamiętać o odpowiednim doborze tras (wybierać nie asfaltowe, tylko naturalne ścieżki, o delikatnych pagórkach), butelce wody dla siebie i czworonoga, ubraniach dostosowanych do panującej pogody, a także wygodnych butach.

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.