Wisła - podpisano umowę na budowę drewnianego skansenu

Wisła – podpisano umowę na budowę drewnianego skansenu

Wisła - podpisano umowę na budowę drewnianego skansenu

Data Wydarzenia: 14 czerwca, 2022; 
Miejsce: Wisła, powiat cieszyński;

——

Po wielu latach marzeń i starań o muzeum pod gołym niebem wreszcie się udało! W ramach projektu “Śląsk Cieszyński – wspólna historia drewna, żelaza i ludzi” Wiśle powstanie drewniany skansen – w dniu 14 czerwca podpisano umowę dotyczącą jego budowy. Firma AKCES BK Sp. z o.o. zajmie się realizacją tej inwestycji, a jej wartość wyniesie ponad 10 mln złotych.

Przygotowania do budowy drewnianego skansenu trwały długo głównie ze względu na kłopoty w uzyskaniu środków finansowych pozwalających na rozpoczęcie prac. W tym roku jednak przedsięwzięcie doszło do skutku dzięki współpracy z partnerem z Czech oraz dzięki wsparciu ze strony Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Drewniany skansen ma powstać przy ul. Czarne w Wiśle – po stronie czeskiej już rozpoczęto prace budowlane, po stronie polskiej mają się zacząć niebawem.

Uroczyste otwarcie drewnianego skansenu w Wiśle zaplanowane jest wstępnie na koniec 2023 roku. Jak będzie wyglądać obiekt – widać na wizualizacji powyżej.

fot. UM WisłaCieszyn

Cieszyn Na Sygnale

Atrakcje w Cieszynie

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.