Bieg po Złote Runo w Wiśle

Wisła Soszów

Wisła: Bieg Po Złote Runo Na Soszowie

——

Data Wydarzenia: 14 sierpnia, godzina 10:30.
Miejsce: Wisła, Soszów.

——

Z okazji pikniku na Soszowie odbędzie się turniej biegowy o nazwie Bieg po Złote Runo.

Organizatorem akcji jest Stacja Narciarska Soszów. Zawody prowadzone będą w formie sztafety zadaniowej dla drużyn rodzinnych.

Start dnia 14 sierpnia, zbiórka o godzinie 10:30 przy górnej stacji Kolei Linowej Soszów. Liczba miejsc jest ograniczona.

Rodzinna sztafeta zadaniowa Bieg po Złote Runo to forma wyścigu na 300 metrów z elementami konkurencji sprawnościowych, traktowany z przymrużeniem oka i na wesoło.

Drużyny mogą składać się z 3-5 członków, w tym jednej lub dwóch osób dorosłych oraz przynajmniej jednego dziecka (maks. 3 dzieci w jednej drużynie).

Konkurencje do wykonania w ramach sztafety będą miały formę zabaw. Ich zasady będą szczegółowo omówione bezpośrednio przed startem.

Kategorie Wiekowe

Zawody realizowane są w trzech kategoriach wiekowych:

  • kategoria I – rodziny z dziećmi w wieku od 6 do 8 lat;
  • kategoria II – rodziny z dziećmi w wieku od 9 do 12 lat;
  • kategoria III – rodziny z dziećmi w wieku od 13 do 16 lat;

O przynależności do kategorii decyduje wiek najstarszego dziecka w drużynie. Start wyścigu po odprawie, o godzinie 13:00.

Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymają pamiątkowe upominki oraz poczęstunek po biegu.

Wyróżnienia przewidziane są za zajęcie trzech pierwszych miejsc w danej kategorii, a dla zwycięzców w każdej z nich ufundowana została nagroda główna, czyli medal Złotego Runa oraz weekend w górach w postaci voucheru na dwa noclegi dla całej drużyny w chatce góralskiej przy dolnej stacji Kolei Liniowej.

Stacja Narciarska Soszów

Zawodnicy będą mieli okazję podziwiać regionalną atrakcję turystyczną, jaką jest Stacja Narciarska Soszów w Wiśle.

To ośrodek narciarski zbudowany w latach 80. XX wieku przez Kopalnię Węgla Kamiennego 1 Maja z Wodzisława Śląskiego, która postawiła nietypowy w tamtych czasach łamany wyciąg orczykowy w celu przyciągnięcia turystów.

Obecnie właścicielem kompleksu jest firma Wagart Warszawa Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach, zaś sama stacja rozrosła się na tyle, że oferuje nie tylko wyciągi, ale i również kilka punktów gastronomicznych, serwis narciarski czy przedszkole Ski Nova.

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.