Wisła: Koncert Patrycji Markowskiej w ramach Festiwalu GT

Wisła: Koncert Patrycji Markowskiej w ramach Festiwalu GT

——

Data Wydarzenia: 25 wrzesień, godzina 19:00.
Miejsce: Wisła, Amfiteatr im. Stanisława Hadyny.

——

Dnia 25 września o godzinie 19:00 w Amfiteatrze im. Stanisława Hadyny w Wiśle wystąpi Patrycja Markowska, znana piosenkarka i autorka tekstów. Usłyszymy jej najpopularniejsze hity w swoich najlepszych odsłonach oraz utwory w nowych aranżacjach, wszystkie w charakterystycznym, mocnym brzmieniu. Bilety dostępne są w sprzedaży, z możliwością uzyskania atrakcyjnych zniżek.

Koncert będzie miał miejsce w ramach festiwalu motoryzacyjnego GT, do którego Patrycja Markowska wpisuje się idealnie swoją charyzmą i ogromnymi pokładami energii – ten właśnie ogień na scenie jej wierni fani pokochali najbardziej. Wokalistka, rockmanka z krwi i kości, tym razem zaprezentuje się w wersji akustycznej, wciąż jednak zachwyci widzów swoim niepokornym duchem. Będzie odrobinę bardziej kameralnie, lecz dalej ostro i dynamicznie.

Patrycja Markowska to artystka, której nie trzeba przedstawiać. Już dawno podniosła wysoko zawieszoną poprzeczkę jej ojca, słynnego Grzegorza Markowskiego, lidera zespołu Perfect. Choć zwykle występuje sama, wspaniale daje sobie radę na deskach scenicznych.

Jej albumy, np. “Świat się pomylił” czy “Alter Ego” wraz z piosenkami pt: “Kilka prostych prawd”, “Jeszcze raz” czy “Świat się pomylił”, podbiły serca Polaków i na stałe zagościły w stacjach radiowych.

Otrzymała wiele prestiżowych nagród muzycznych za swoje utwory oraz całokształt pracy artystycznej, m.in. Złote Dzioby 2007 za przebój roku i Eska Music Awards 2008 w kategorii Artystka Roku.

Amfiteatr im. Stanisława Hadyny

Stanisława Hadyny polski kompozytor, dyrygent i założyciel Zespołu Pieśni i Tańca “Śląsk”. W ramach uczczenia pamięci oraz oddania hołdu jego wieloletniej działalności, ufundowano specjalne posągi przedstawiające postać muzyka naturalnej wielkości w pozycji siedzącej.

Pomnik Stanisława Hadyny w Wiśle ma szczególne znaczenie, ponieważ w tym mieście został ostatecznie pochowany.

Oficjalne odsłonięcie rzeźby w 2010 roku umiejscowionej na specjalnym foteliku na widowni w amfiteatrze połączone było z nadaniem obiektowi imienia Hadyny.

Pozostałe dwie rzeźby poświęcone wybitnemu kompozytorowi znajdują się na dziedzińcu pałacu w Koszęcinie i na rynku w Siewierzu.

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.