Wisła i Stożek - akcje ratunkowe z udziałem śmigłowca

Wisła i Stożek – akcje ratunkowe z udziałem śmigłowca

——

Data Wydarzenia: 16 – 17 październik, 2021.
Miejsce: Wisła; Stożek.

——

Współpraca GOPR z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym przynosi wspaniałe rezultaty.

W Beskidach, górach o często trudnych warunkach atmosferycznych, dochodzi zwykle do wielu wypadków, podczas których dla ratowania zdrowia i życia największą rolę odgrywa czas dotarcia ratowników do poszkodowanych. Z tego powodu Grupa Beskidzka GOPR podejmuje wspólne działania z różnymi instytucjami ratowniczymi.

Na początku października niezbędne były aż dwie interwencje z udziałem śmigłowca z LPR.

Pierwsza z nich wydarzyła się w Wiśle, gdzie podczas ćwiczeń z bezpiecznej ewakuacji pracownik ośrodka narciarskiego upadł z wysokości 5 metrów. Dyżurni ze stacji Szczyrk, z pomocą helikoptera medycznego, dotarli na miejsce błyskawicznie, dzięki czemu ranny szybko znalazł się pod opieką lekarzy.

Z kolei w niedzielę, 17 października, zdarzyło się kolejne nieszczęście – mężczyzna wyleciał z okna schroniska na Stożku. Jego obrażenia, w tym uraz głowy i kończyn górnych, okazały się bardzo poważne, dlatego został prędko przetransportowany śmigłowcem do szpitala.

Zdjęcia: GOPR Beskidy 

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.