Hard Downhill League 2021 – Wisła, Stożek

Wisła: Hard Downhill League 2021 – Stożek

——

Data Wydarzenia: 4  wrzesień, godzina 9:00.
Miejsce: Wisła, Stożek.

——

Dla miłośników ekstremalnych zjazdów rowerowych zorganizowano pierwszą i jedyną w sezonie edycję Hard Downhill League 2021.

Już w najbliższy weekend, 4 i 5 września w Wiśle, na trasach zjazdowych należących do najbardziej kultowego Bike Parku na Stożku, odbędzie się wyścig rowerowy.

Fani adrenaliny będą mieli okazję spróbować swoich sił na niezwykle stromych stokach – nie zabraknie szybkich ślizgów, wystających korzeni oraz odrobiny ryzyka, za które wielu zawodników pokochało zawody z rowerami w tym specyficznym wiślańskim regionie.

Zawody zaczynają się w sobotę o godzinie 09:00 na szczycie Stożka.

Harmonogram Zawodów Na Stożku

Wyścigi realizowane będą w kilku kategoriach wiekowych, oddzielnych dla kobiet i mężczyzn:

 • I – Kobiety – roczniki 2009 i młodsze;
 • II – Hardtail – mężczyźni z roczników 2009 i młodszych;
 • III – Full – OPEN dla wszystkich, roczniki 1950 – 2002;
 • IV – Junior Full – dla wszystkich najmłodszych, roczniki 2003 – 2009;

Szczegółowy harmonogram imprezy wygląda następująco:

4 września (sobota):

 • 09:00 – 13:00 – rejestracja osobista w Biurze Zawodów;
 • w między czasie: odprawa służb zabezpieczających, sprawdzanie trasy, treningi dla wszystkich zawodników, czas do odpoczynku, zwiedzania okolicy i zapoznania się z zawodnikami;

5 września (niedziela):

 • 08:30 – 09:00 – ponowne sprawdzenie tras przez służby zabezpieczające;
 • 09:00 – 11:30 – treningi dla zawodników wszystkich kategorii;
 • 11:30 – 12:00 – zamknięcie trasy przed wyścigiem, ostatnie przygotowania;
 • 12:00 – 14:00 – I przejazd mierzony;
 • 14:00 – 14:30 – przerwa techniczna pomiędzy przejazdami;
 • 14:30 – 16:00 – II przejazd mierzony;

Po zakończeniu zjazdów nastąpi uroczysta dekoracja zwycięzców we wszystkich kategoriach i losowanie nagród dla pozostałych uczestników.

Bike Park Stożek

Bike Park na Stożku to jeden z największych parków rowerowych w Polsce, który przyciąga entuzjastów zjazdów enduro i rowerami górskimi swoimi charakterystycznymi warunkami.

Ze względu na zróżnicowane trasy o różnym poziomie trudności i wyposażeniu w postaci skoczni, band, wall-ride’ów, double oraz innych przeszkód odbywają się tutaj wielkie imprezy w postaci Mistrzostw Polski w Downhillu czy Mistrzostw Europy.

Funkcjonujący na Stożku wyciąg krzesełkowy jest przyjazny dla rowerzystów, ponieważ na sam szczyt uda się wjechać razem ze swoim pojazdem.

Nic dziwnego, że Bike Park w Wiśle cieszy się powszechnym uznaniem – to miejsce, gdzie można się wyszaleć i przy okazji podziwiać wspaniałą panoramę całego Beskidu.

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.