Wisła - 60-lecie nadania praw miejskich

Wisła – 60-lecie nadania praw miejskich

Wisła - 60-lecie nadania praw miejskich

Data Wydarzenia: 6 lipca, 2022; 
Miejsce: Wisła, powiat cieszyński;

——

W dniu 6 lipca Miasto Wisła obchodziło swoje 60-lecie nadania praw miejskich. Aby uczcić ten okrągły jubileusz, w Muzeum Beskidzkim zorganizowano wystawę fotografii i pamiątek pt. “60 lat przez Wisłę”, na której liczni wiślańscy sympatycy wspominali historię miejscowości oraz stare czasy.

Spotkanie było pełne wzruszeń i nostalgii. Fotografie na wystawie ukazywały dawny wygląd miasta, sylwetki ważnych dla miejscowości osobistości oraz najważniejsze wydarzenia z dziedziny kultury i sportu z ostatnich 60 lat. Na zdjęciach zobaczyć było można np. pierwszy Tydzień Kultury Beskidzkiej, budowę zapory w Wiśle Czarnem czy kolejne etapy tzw. “Małyszomanii”.

Wisła - 60-lecie nadania praw miejskich

Całości dopełniły wspominki i przemowy, jakie wygłosili m.in. poprzedni burmistrz miasta Andrzej Molin, obecny burmistrz Tomasz Bujok oraz kierowniczka Muzeum Beskidzkiego Małgorzata Kiereś. O oprawę muzyczną uroczystości zadbali Kapela Wisła i męska grupa śpiewacza Wańcy z Jawornika.

Podczas uroczystości pani Małgorzata Kiereś otrzymała honorowe wyróżnienie w postaci Medalu im. Bogumiła Hoffa dla najbardziej zasłużonych dla Miasta Wisły.

fot. Miasto WisłaCieszyn

Cieszyn Na Sygnale

Atrakcje w Cieszynie

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.