Wieża widokowa w Wiśle Małej dostępna dla turystów

Wieża widokowa w Wiśle Małej dostępna dla turystów

Wieża widokowa w Wiśle Małej dostępna dla turystów

Data Wydarzenia: od 1 stycznia, 2023; 
Miejsce: Wisła, powiat cieszyński;

——

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Katowicach poinformowała o powstaniu nowego punktu obserwacyjnego w Wiśle Małej. Mowa tutaj o wieży widokowej przy Zbiorniku Goczałkowickim, która od początku stycznia jest dostępna dla odwiedzających.

Wieża widokowa w Wiśle Małej powstała w ramach projektu LIFE.VISTULA.PL zajmującego się m.in. tworzeniem infrastruktury turystycznej w regionie. Obiekt mierzy aż 15 metrów wysokości i ma posłużyć ornitologom, służbom ratowniczym i straży rybackiej do obserwacji okolic Zbiornika Goczałkowickiego np. do badania populacji ptaków na Ptasiej Beczce, gdzie swoje gniazda mają rybitwy rzeczne, śmieszki i mewy czarnogłowe.

Oprócz wieży widokowej przy Zbiorniku Goczałkowickim wybudowano także inne elementy małej architektury: wygodną ścieżkę, parking dla samochodów oraz altanę dla turystów. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 754 tysiące złotych. 

Warto wybrać się do Wisły Małej, bo, jak widać poniżej, widok rozciągający się ze szczytu wieży widokowej jest wprost niesamowity.

Wieża widokowa w Wiśle Małej dostępna dla turystów

fot. RDOŚ Kwtowice / gov.plCieszyn

Cieszyn Na Sygnale

Atrakcje w Cieszynie

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.