Wiesław Zięba i Jerzy Kufa - odszedł wybitny grafik i znakomity historyk

Wiesław Zięba i Jerzy Kufa – odszedł wybitny grafik i znakomity historyk

Wiesław Zięba i Jerzy Kufa - odszedł wybitny grafik i znakomity historyk

Data Wydarzenia: 12-13 sierpnia, 2022;
Miejsce: Bielsko-Biała / Wisła;

——

Smutne wiadomości nadchodzą zarówno z Bielska-Białej, jak i z Wisły. Na początku tego tygodnia odeszły od nas dwie wybitne osobistości z regionu: grafik Studia Filmów Rysunkowych Wiesław Zięba oraz historyk i działacz społeczny Jerzy Kufa. Ich strata odcisnęła piętno na środowiskach, z którymi obaj byli związani.

Dla niezorientowanych kilka słów wyjaśnienia. Wiesław Zięba, wybitny grafik, scenarzysta i reżyser, współtworzył najbardziej popularne filmy dla dzieci, w tym Reksia, Bolka i Lolka czy Pampaliniego łowcę zwierząt. Na produkcjach, które wyszły bezpośrednio spod jego ręki, wychowało się niejedno pokolenie młodych widzów.

Z kolei drugi z panów, Jerzy Kufa, był szanowanym historykiem i działaczem społecznym, który znał od podszewki kolejne etapy historii Miasta Wisła i potrzeby jego mieszkańców. Przez wiele lat udzielał się m.in. w Komitecie Organizacyjnym Tygodnia Kultury Beskidzkiej, w Radzie Miasta czy we własnej galerii artystycznej o nazwie Kufa Jama. Za swoją działalność zawodową otrzymał mnóstwo nagród i wyróżnień, w tym Brązowy Krzyż Zasługi.

Wiesław Zięba i Jerzy Kufa - odszedł wybitny grafik i znakomity historyk

Składamy serdeczne kondolencje rodzinom, przyjaciołom i współpracownikom pana Wiesława Zięby i pana Jerzego Kufy. Z pewnością będzie nam brakować tych dwóch znakomitych osobistości.

fot. Studio Filmów Rysunkowych / Burmistrz Miasta Wisła – FBBielsko

Bielsko Na Sygnale

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.