Węgierska Górka - powstanie nowoczesny kompleks basenów

Węgierska Górka – powstanie kompleks basenów

Węgierska Górka - powstanie nowoczesny kompleks basenów

Data Wydarzenia: 15 września, 2022;
Miejsce: Węgierska Górka, powiat żywiecki;

——

Sporo się dzieje w powiecie żywieckim! W dniu 15 września władze Gminy Węgierska Górka podpisały umowę dotyczącą powstania nowoczesnego kompleksu basenów. Wartość planowanej inwestycji ma wynieść zawrotną sumę ponad 20 milionów złotych – wszystkie fundusze pochodzą z dofinansowań i wkładu własnego gminy. Plany, które zostały już przekazane do realizacji do rąk własnych wykonawcy, są bardzo ambitne.

Wspomniana umowa dotyczy dokładnie budowy obiektu o nazwie Centrum Sportu, Rekreacji i Wypoczynku w Węgierskiej Górce. W jego skład mają wejść aż dwa baseny: basen rekreacyjno-pływacki oraz basen dla dzieci. Oba wyposażone będą w nowoczesne urządzenia i sprzęt wodny służące do obsługi całego kompleksu. Ponadto metamorfozą zostanie objęty także teren wokół basenów – powstanie tam strefa wellness i zaplecze gastronomiczne.

Kompleks basenów ma zostać oddany do użytku w 2024 roku – władze Gminy Węgierska Górka ustaliły termin realizacji budowy do maksymalnie 20 miesięcy od momentu podpisania umowy z wykonawcą.

fot. UG Węgierska-GórkaŻywiec

Żywiec Na Sygnale

Atrakcje w Żywcu

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.