Węgierska Górka: Piknik Rodzinny – GRUNT TO ZDROWIE

Piknik Rodzinny “Grunt to Zdrowie” w Węgierskiej Górce

——

Data Wydarzenia: 11 wrzesień, godzina 15:00.
Miejsce: Węgierska Górka, Bulwary Nad Sołą.

——

Nadchodzi kolejna propozycja dla rodzin z dziećmi w postaci Pikniku Rodzinnego w Węgierskiej Górce pod hasłem “Grunt to Zdrowie”.

Organizatorzy serdecznie zapraszają mieszkańców Gminy Węgierska Górka i okolic na piknik rodzinny o tematyce zdrowotnej.

Bulwary nad Sołą już w sobotę 11 września o godzinie 15:00 zabrzmią wesołym śmiechem oraz odgłosami zabawy: będzie tor przeszkód i konkursy z nagrodami, nie zabraknie też mnóstwa atrakcji dla najmłodszych, a na koniec odbędzie się impreza taneczna.

Wstęp wolny – to idealny pomysł na miłe spędzenie weekendu!

Harmonogram Imprezy

Program pikniku wygląda następująco:

  • 15:00 – 18:00 – gry, zabawy, warsztaty dla dzieci; w trakcie różne konkurencje z nagrodami:
    • 16:00 – tor przeszkód dla całej rodziny;
    • 17:00 – konkurs wiedzy o zdrowiu;
    • pozostałe atrakcje: malowanie twarzy, zaplatanie warkoczyków, dmuchaniec dla maluchów;
  • 18:00 – 20:00 – biesiada z zespołem Shelky;

W trakcie imprezy wolontariusze będą prowadzić zbiórkę pieniędzy dla Wiktora Szczechowiaka w zamiast za symboliczną kawę, herbatę i ciasto.

Z kolei w budynku hali widowiskowo-sportowej chętni będą mogli się zaszczepić szczepionką Johnson & Johnson.

Węgierska Górka Rzeka Soła

Węgierska Górka oraz tereny tzw. bulwarów leżą nad rzeką Sołą. To długi na około 88 kilometrów prawobrzeżny dopływ Wisły, uchodzący do niej w okolicy Oświęcimia, przepływającym przez m.in. Kotlinę Żywiecką, Beskid Mały i Pogórze Śląskie.

O jej powstaniu można mówić od miejsca, gdzie dwa duże potoki górskie, Rycerka i Ujsoła, zlewają się ze sobą w pobliżu miejscowości Rajcza.

Soła była niesamowicie groźną rzeką, której wylewy kilkukrotnie zniszczyły miasta na jej biegu, np. zalanie centrum Żywca z 1958 roku.

W celu jej ujarzmienia zbudowano zespół zapór nazwany Kaskadą Soły, składający się z czterech ogromnych zbiorników wodnych, oprócz celów ochronnych służący również do turystyki i rekreacji.

Z tego powodu rzeka Soła stanowi obecnie wspaniały, bezpieczny obszar do wypoczynku.

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.