Węgierska Górka: Folk Day

Węgierska Górka: Folk Day, czyli wielkie Święto Folku

Węgierska Górka: Folk Day

Data Wydarzenia: 24 lipca, 2022;
Miejsce: Węgierska Górka, powiat żywiecki;

——

Pasjonaci dziedzictwa kulturowego Żywiecczyzny z pewnością ucieszą się na wieść o tym, że już w niedzielę 24 lipca odbędzie się VII Folk Day – największa impreza regionalna w okolicy z warsztatami i kiermaszami w roli głównej. Wydarzeniu towarzyszyć będzie XVI Międzynarodowy Konkurs Heligonistów oraz liczne występy zespołów regionalnych.

Głównym punktem programu Folk Day w Węgierskiej Górce jest, oczywiście, Międzynarodowy Konkurs Heligonistów, na którym wystąpią regionalni śpiewacy z Polski, Czech i Słowacji. Oprócz tego nie zabraknie również muzyki, tańca i okazji do wspólnej zabawy. Będzie tradycyjny jarmark z lokalnymi potrawami, próba pobicia rekordu w tańczeniu “Konia” oraz koncerty: wystąpią m.in. Dziecięcy Zespół Folklorystyczny “Górecka”, Zespół Pieśni i Tańca “Ziemia Rajczańska” czy Kapela Wróble.

Na Folk Day i Międzynarodowy Konkurs Heligonistów w Węgierskiej Górce zapraszamy na Bulwary nad Sołą od godziny 14:00.

fot. OPG Węgierska Górka – FBŻywiec

Żywiec Na Sygnale

Atrakcje w Żywcu

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.