Water City Index 2021 - Miasto Żywiec zajęło trzecie miejsce

Zanieczyszczona przepławka dla ryb na rzece Soła

——

Data Wydarzenia: 25 – 26 października 2021;
Miejsce: Wrocław.

——

Na Trzecim Międzynarodowym Kongresie Miasto-Woda-Jakość życia 2021 we Wrocławiu rozegrała się już trzecia z kolei odsłona plebiscytu miast dbających o stan wody na terenach do nich należących. Pomysłodawcami rankingu są pracownicy Uniwesytetu Ekonomicznego w Krakowie, przedstawiciele firmy Arcadis oraz eksperci Fundacji Gospodarki i Administracji Publicznej.

Water City Index został stworzony na potrzeby wspomagania działań prowadzonych przez władze miast, społeczności lokalne, instytucje zajmujące się ochroną okolicznych wód, a także z myślą o zwykłych mieszkańcach. Jego głównym celem jest ustalanie mocnych i słabych stron w funkcjonowaniu obiektów wodnych oraz określanie istotnych zadań w kwestiach zarządzania nimi. Dzięki indeksowi udało się wydobyć ciekawe informacje na temat przemian relacji wodno-miejskich na przestrzeni lat, które zwracają uwagę zainteresowanych na wprowadzanie nowych reform.

Żywiec wykazał się infrastrukturą wodną na wysokim poziomie, czego rezultatem jest uzyskanie miejsca na podium. Nagrodę w imieniu miasta odebrała Prezes Zarządu MPWiK Żywiec.

Zdjęcie: UM Żywiec

Powiązane wpisy

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.