Warsztaty z ficowania Wool for Ukraine w Wapienicy

Warsztaty z ficowania Wool for Ukraine w Wapienicy

Warsztaty z ficowania Wool for Ukraine w Wapienicy

Data Wydarzenia: 22 października, 2022;
Miejsce: Bielsko-Biała;

——

Mamy ciekawą propozycję dla tych, którzy przejawiają zainteresowanie krawiectwem lub rękodzielnictwem! W najbliższy weekend Dom Kultury w Wapienicy w Bielsku-Białej organizuje warsztaty z filcowania pod nazwą Wool for Ukraine. Mimo że docelowymi odbiorcami są uchodźcy ukraińscy, w lekcji może wziąć udział każdy bez względu na stopień swojej wiedzy i umiejętności w zakresie robótek ręcznych.

Warsztaty z filcowania odbywają się w Wapienicy w ramach cyklu spotkań dziewiarskich stworzonych we współpracy z Żywiecką Fundacją Rozwoju. To program pomocowy dla uchodźców ukraińskich, którzy w trakcie spotkań uczą się technik szydełkowych, obróbki filcu, przędzenia włókien lub tkania tkanin. Chwila wytchnienia przy maszynie do szycia ma służyć zrównoważeniu stresów, jakich w ostatnich miesiącach doświadczyli Ukraińcy przebywający na terenie Polski.

Na zajęcia zapraszamy nie tylko uchodźców ukraińskich! Terapeutyczne właściwości filcu na warsztatach z filcowania można przetestować w dniu 22 października o godzinie 10:00 w Domu Kultury w Wapienicy.

fot. UM Bielsko-BiałaBielsko

Bielsko Na Sygnale

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.