Wadowice - kontrola kominów przy pomocy gminnych dronów

Wadowice – kontrola kominów przy pomocy gminnych dronów

——

Data Wydarzenia: 29 listopada, 2021;
Miejsce: Wadowice.

——

Już niedługo rozpocznie się zapowiadana wcześniej akcja kontroli spalania odpadów w prywatnych domach zwykłych mieszkańców województwa śląskiego. Do działań przyłącza się również Gmina Wadowice, jednak w miejsce specjalistów dronami operować będą strażnicy miejscy z odpowiednimi uprawnieniami.

Burmistrz Wadowic przyznaje, że zatrudnienie do tego zadania przedstawicieli instytucji zewnętrznych to ogromne koszty. Z tego powodu władze gminy zdecydowały się zakupić własny sprzęt i wyszkolić lokalne służby – zakupionymi dwoma dronami z kamerami i czujnikami powietrza operować będą czterej strażnicy miejscy, którzy odbyli odpowiednie szkolenie oraz otrzymali niezbędny Certyfikat Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Przypomnijmy, że akcja kontroli spalania ma na celu walkę ze smogiem w najbardziej zanieczyszczonych regionach Śląska. Latające drony wyposażone w aparaturę pomiarową potrafią w kilka sekund zanalizować zawartość dymu pod kątem zabronionych substancji, dlatego mogą z powodzeniem wykrywać podejrzane aktywności na prywatnych posesjach lub obecność dzikich wysypisk śmieci.

Komentarze (1)

Wadowice dusza sie w smogu, wieczorami nie da sie oddychac 🙁

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.