Ustroń: Dni Miasta

Dni Miasta Ustronia

——

Data Wydarzenia: 19 – 22 sierpnia.
Miejsce: Miasto Ustroń.

——

Dni miasta Ustroń będą trwać przez kilka najbliższych dni.

W programie uroczystości nie zabraknie koncertów, konkursów, pokazów tanecznych i imprez sportowych, które będą mieć miejsce na terenie całej miejscowości Ustroń i okolic.

Organizator festiwalu, MDK Prażakówka, zaprasza wszystkich, zarówno miejscowych, jak i turystów z rodzinami już 19 sierpnia od godziny 18:00, aż do końca obchodów, czyli 22 sierpnia do godziny 22:00.

W czwartek i piątek wstęp wolny, w sobotę i niedzielę obowiązują bilety z opcją wykupienia karnetu dwudniowego.

Harmonogram

Program imprezy wygląda następująco:

19.08 – 22.08 (czwartek-niedziela) – początek o 18:00:

  • przez cały czas trwania festiwalu w Parku Kuracyjnym będzie rozstawiona Strefa Księcia Noszaka, gdzie odbywać się będą animacje dla dzieci, konkursy tematyczne, zabawy taneczne z otwartą strefą gastronomiczną;

20.08 (piątek) – początek o 19:00:

  • wstęp: darmowy;
  • 19:00 w Amfiteatrze – uroczyste zakończenie festiwalu “Szachy w Ustroniu łączą pokolenia” z gościem specjalnym, Garri Kasparowem; później koncert zespołu The Backwards z coverami hitów zespołu The Beatles;
  • 21:00 w Parku Kuracyjnym – zabawa z Noszakiem w kręgu tanecznym do białego rana;

21.08 (sobota) – początek o 15:00:

  • 15:00 w Amfiteatrze – koncerty zespołów DER „Równica” i EL „Czantoria” oraz jubileusz Miast Partnerskich – Neukirchen-Vluyn – Ustroń;
  • 15:00 na rynku – zakończenie Uphill MTB Beskidy na Równicy (finał imprezy towarzyszącej);
  • 19:00 w Bulwarach nad Wisłą – Romantyczny Bieg Parami;
  • 20:00 w Amfiteatrze – występ kabaretu Paranienormalni oraz koncert zespołu Liber&InoRos do późnych godzin nocnych;

22.08 (niedziela) – początek o 14:00:

  • 14:00-18:00 w Parku Kuracyjnym – Festiwal Kolorów i animacje przeznaczone dla dzieci;
  • 20:00 w Amfiteatrze – koncert zespołu Big Cyc;

Miasto Ustroń

Ustroń należy do najpopularniejszych ośrodków wczasowych i wypoczynkowych w Polsce. Jest jednym z dwóch uzdrowisk na terenie województwa śląskiego, położonym na północnym stoku Beskidu Śląskiego u wylotu doliny Wisły.

Sama nazwa “Ustroń” według językoznawców pochodzi od miejsca zacisznego, ustronnego, leżącego „na stronie”, co właśnie sprzyja rozwojowi turystyki na tym obszarze.

Przebiega tutaj wiele szlaków górskich i tras rowerowych, a także występują tu liczne schroniska, ośrodki narciarskie i zabytki historyczne z różnych epok. Znajdziemy też Leśny Park Niespodzianek z pokazami sokolniczymi. 

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.