Ustroń - Akcja "Dronem w Smog - dbamy o jakość powietrza w Ustroniu"

Ustroń – Akcja “Dronem w Smog – dbamy o jakość powietrza w Ustroniu”

——

Data Wydarzenia: do 26 listopada.
Miejsce: Ustroń, dokładnie siedem dzielnic – Nierodzim, Hermanice, Lipowiec, Polana, Poniwiec, Centrum, Zawodzie.

——

Burmistrz Miasta Ustroń oświadczył, że podpisał umowę z firmą LTA Design.

W związku z tym na terenie kilku dzielnic miasta odbędzie się akcja mająca na celu badanie emisji zanieczyszczeń powietrza z prywatnych gospodarstw domowych. Do 26 listopada ma zostać przeprowadzonych aż siedem prób.

Pomiary będą wykonywane za pomocą specjalistycznych dronów, maszyn latających wyposażonych w czujniki wykrywające wypalanie odpadów.

Urządzenia będą analizować dym wydobywający się z kominów domów pod kątem obecności pyłów zawieszonych, m.in. PM1, PM2.5 i PM 10 oraz chlorowodoru, metanalu czy amoniaku.

Na razie przedsięwzięcie ma charakter czysto testowy, lecz Burmistrz Miasta zapowiedział już zgłoszenie sprawy do Straży Miejskiej, jeśli drony wykryją przypadki spalania niedozwolonych substancji.

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.