Ujsoły: Hudy Strażackie

Hudy Strażackie w Ujsołach

——

Data Wydarzenia: 14 sierpnia, godzina 16:00.
Miejsce: Ujsoły.

——

Dnia 14 sierpnia odbędą się Hudy Strażackie, organizowane przez strażaków, Nadleśnictwo oraz Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Ujsołach.

Hudy to wydarzenie historyczne na ziemiach beskidzkich, polegające na paleniu wielkich stosów i drewnianych konstrukcji na cześć św. Wawrzyńca. Tę prastarą tradycję od lat kultywuje Gmina Ujsoły.

Na uroczystość zaproszeni są wszyscy, od najmłodszych do najstarszych – na każdego czeka ogrom atrakcji. Obchody rozpoczną się o godzinie 16:00 na boisku przy Baildonie. Wstęp wolny.

Dla uczestników zaplanowano mnóstwo rozrywek, np.:

  • występ orkiestry górskiej Anonim;
  • zamki dmuchane dla dzieci;
  • zawody w rąbaniu drewna i przeciąganiu węza strażackiego;
  • zaplecze gastronomiczne: strażackie placki ziemniaczane i grochówka, a także grill i piwo;
  • na koniec gwóźdź programu: podpalenie Hudy Strażackiej o godzinie 22:00;

Cały dochód uzyskany z imprezy przeznaczony zostanie na zakup nowego pojazdu, który usprawni działania jednostki OSP w Ujsołach.

Strażakom w Ujsołach przyda się specjalistyczny sprzęt ze względu na niebezpieczne pożary w Beskidach.

Ochotnicza Straż Pożarna w Beskidach

W 2012 roku Ochotnicza Straż Pożarna zaliczyła na swoim koncie niezwykle dramatyczną akcję ratowniczą, gdzie zagrożone były domy mieszkalne. Zapaliło się i spłonęło około 20 hektarów lasów w górskim przysiółku Danielka.

Ogień rozprzestrzeniał się bardzo szybko, prędko też zagroził kilkudziesięciu domom usytuowanych na szczycie góry.

Na szczęście, dzięki współpracy 100 strażaków i 50 pracowników leśnych udało się pożar ugasić za pomocą zrzutów wody z samolotów i ocalić życia mieszkańców. Strażacy z OSP w Ujsołach również brali udział w tej operacji. Hudy są więc doskonałą okazją, by podziękować im za dzielną służbę.

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.