Tunel w masywie Baraniej Góry - budowa drogi ekspresowej

Tunel w masywie Baraniej Góry – budowa drogi ekspresowej

Tunel w masywie Baraniej Góry - budowa drogi ekspresowej

Data Wydarzenia: 27 października, 2022;
Miejsce: Węgierska Górka, powiat żywiecki;

——

W dniu 27 października na swojej stronie w mediach społecznościowych Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o przebiciu pierwszej nawy tunelu w masywie Baraniej Góry w ramach budowy nowego odcinka powstającej drogi ekspresowej S1 w obrębie popularnie zwanym Obejściem Węgierskiej Górki.

Budowa całej drogi ekspresowej S1 o łącznej długości 135 km składa się obecnie z kilku odcinków. Jednym z nich jest fragment Przybędza-Milówka, który nazywany jest obwodnicą Węgierskiej Górki. To tutaj mają powstać aż dwa dwukomorowe przejazdy wewnątrz gór. Jak informuje GDDKiA, przebicie nawy pierwszego z tuneli w masywie Baraniej Góry w kierunku Żywca nastąpiło w godzinach popołudniowych w dniu 26 października. Jak na razie wybudowana droga ma długość ok. 830 metrów.

GDDKiA zapewnia, że przebicie całej długości tunelu w masywie Baraniej Góry powinno nastąpić jeszcze w listopadzie bieżącego roku, co znacznie przybliży budowniczych do ukończenia tego odcinka drogi ekspresowej S1.

fot. GDDKiA – FBŻywiec

Żywiec Na Sygnale

Atrakcje w Żywcu

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.