Trzecia z rzędu wygrana Podbeskidzia

Data Wydarzenia: 7 sierpnia, 2022;
Miejsce: Bielsko-Biała;

——

Wspaniała passa dla Górali! Zespół TS Podbeskidzie zaliczył trzecią z rzędu wygraną na wyjazdowym meczu z drużyną GKS Tychy. Spotkanie, które obfitowało w żółte kartki i bramki, zakończyło się ostatecznie wynikiem 4:1 dla bielszczan.

Pierwsza połowa była wyrównana, jeśli chodzi o ilość strzelonych goli. Nie brakowało za to innych emocji: kontuzji bielskiego pomocnika Michała Janoty czy znakomitej gry Adriana Kostrzewskiego, bramkarza gospodarzy. Po pierwszej połowie obie drużyny schodziły do szatni przy jednobramkowym remisie. Druga część meczu należała do Podbeskidzia – gole strzelili kolejno Tomasz Jodłowiec, kapitan Kamil Biliński i Maksymilian Sitek. Nawet chwila grozy w postaci wypadku Iwajła Markowa, który został uderzony kolanem przez własnego kolegę z drużyny i opuścił boisko na noszach, nie zatrzymała bielszczan w dążeniu do wygranej.

Trzecia z rzędu wygrana zagwarantowała Góralom drugie miejsce w tabeli rozgrywek Fortuna 1. Liga. Jak na razie w klasyfikacji prowadzi zespół Wisła Kraków, która wyprzedziła ekipę z Bielska-Białej tylko o jeden punkt. Kolejny mecz Podbeskidzia wkrótce, bo już 10 sierpnia – tym razem zagrają z drużyną Skra Częstochowa.