Trudne warunki w Beskidach - służby GOPR ostrzegają!

Trudne warunki w Beskidach – służby GOPR ostrzegają!

 

Trudne warunki w Beskidach - służby GOPR ostrzegają!

Data Wydarzenia: 20-21 stycznia, 2023;
Miejsce: Beskidy;

——

Uwaga Beskidomaniacy! W Beskidach panują bardzo trudne warunki do turystyki górskiej – służby GOPR ostrzegają turystów i apelują o rozwagę. Wszystko za sprawą dwóch nocnych interwencji, w jakich brali udział ratownicy w miniony weekend.

W dniach 20 i 21 stycznia służby GOPR wzywane były do dwóch turystów, którzy zgubili się na szlakach w rejonie Babiej Góry oraz Wielkiej Czantorii. Dotarcie do zagubionych utrudniały bardzo trudne warunki atmosferyczne, w tym opady śniegu, porywisty wiatr oraz nocna pora. W drugim przypadku okazało się, że turysta znajdował się w stanie upojenia alkoholowego i utknął w bardzo stromym terenie – ratownicy GOPR odwieźli poszkodowanego do szpitala w Cieszynie w poważnym stadium hipotermii, czyli znacznego wychłodzenia organizmu.

Z tego powodu służby GOPR ostrzegają przed trudnymi warunkami panującymi wieczorem w Beskidach, a także apelują o właściwe przygotowanie do wędrówek po górach oraz dobieranie celów wycieczek adekwatnych do umiejętności i możliwości wszystkich uczestników wyprawy.

fot. GOPR Beskidy – FB
Beskidy

Bezpieczństwo

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.