Tresna: strażacy wyciągnęli kotka z kanału drenażowego

Tresna: strażacy wyciągnęli kotka z kanału drenażowego

Tresna: strażacy wyciągnęli kotka z kanału drenażowego

Data Wydarzenia: 13 września, 2022;
Miejsce: Tresna, powiat żywiecki;

——

To była nietypowa akcja ratunkowa! Strażacy ochotnicy z OSP Czernichów-Tresna uratowali małego kotka, który zaklinował się w ciasnym kanale drenażowym w zaporze w Tresnej. Ta sytuacja dowodzi, że w trosce o dobro zwierząt należy zabezpieczyć każdy najmniejszy nawet otwór w budowlach wzniesionych ludzkimi rękami.

Do zdarzenia doszło w dniu 13 września. Około godziny 17:00 strażacy z OSP Czernichów-Tresna otrzymali zgłoszenie o kotku uwięzionym na zaporze w Tresnej. Po dotarciu na miejsce potwierdziły się najgorsze obawy – kotek zaklinował się w ciasnym kanale drenażowym i nie potrafił się z niego wydostać o własnych siłach. Strażacy ponad godzinę próbowali wydostać malucha z pułapki. W końcu kotek odzyskał wolność.

Tresna: strażacy wyciągnęli kotka z kanału drenażowego

Dzięki szybkiej interwencji strażaków z OSP Czernichów-Tresna akcja zakończyła się sukcesem. Jednakże ta sytuacja zwraca uwagę na problem braków w zabezpieczeniu podobnych otworów w zaporze, co jest ważną kwestią zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy zwierzęta szukają schronienia przed zimnem. Gdyby na kanał drenażowy nałożona była odpowiednia osłona, kotek nie zaklinowałby się w środku. Przy wznoszeniu jakichkolwiek budowli warto mieć na uwadze bezpieczeństwo nie tylko ludzi, ale też i zwierząt.

fot. OSP Czernichów-Tresna – FBŻywiec

Żywiec Na Sygnale

Atrakcje w Żywcu

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.