Trening Babiogórskiej Sekcji GOPR

Trening Babiogórskiej Sekcji GOPR

——

Data Wydarzenia: 11 – 12 grudzień, 2021;
Miejsce: Babia Góra;

——

Ze względu na pogarszającą się pogodę w okolicach rejonu Babiej Góry i wprowadzenie I stopnia zagrożenia lawinowego w regionie, ratownicy z sekcji Babiogórskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w miniony weekend odbyli serię ćwiczeń mających przygotować ich do pracy w wyjątkowo niesprzyjających górskich warunkach.

Trening Babiogórskiej Sekcji GOPR

Dla służb GOPR na Babiej Górze to był niezwykle intensywny trening i bardzo pracowite dwa dni. Przećwiczyli zarówno teorię, np. zagadnienia medyczne i z wiedzy o lawinach, ale też praktykę, m.in. piesze i zmotoryzowane poruszanie się w trudnym terenie czy transport rannych w żlebach. Nie zabrakło również wykonywania zwykłych obowiązków – ratownicy aż cztery razy wyjeżdżali w teren, aby udzielić pomocy poszkodowanym.

Trening Babiogórskiej Sekcji GOPR

Takie szkolenia z podstawowych zdolności ratowniczych z pewnością przydadzą się służbom GOPR podczas rozpoczynającego się sezonu zimowego.

Trening Babiogórskiej Sekcji GOPR

fot. GOPR Beskidy Facebook

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.