Transport między Czernichowem i Kętami wznowiony po latach!

Transport między Czernichowem i Kętami wznowiony po latach!

——

Data Wydarzenia: 5 styczeń, 2022;
Miejsce: Czernichów.

——

Oto dobra wiadomość dla mieszkańców Czernichowa w powiecie żywieckim w Beskidzie Małym. Jeszcze w grudniu 2021 roku Rady Gminy uchwaliła udzielenie dotacji na wznowienie transportu osobowego do Kęt, czyli większego miasta o charakterze handlowo-przemysłowym. Niedawno podpisano umowę z Beskidzkim Związkiem Powiatowo-Gminnym, który umożliwił ponowne powstanie połączenia między tymi dwoma miejscowościami.

Komunikacja zbiorowa od Czernichowa do Kęt istniała w przeszłości – jeszcze 20 lat temu po tych trasach kursowały autobusy publiczne i prywatne, jednak po pewnym czasie połączenia po prostu zabrakło. Na szczęście, udało się coś zrobić w tej sprawie. Jak wynika z relacji wójta Czernichowa, dużo zawdzięcza się Beskidzkiemu Związkowi Powiatowo-Gminnemu, który obniżył koszty inwestycji, co pozwoliło zaoszczędzić obu gminom sporo funduszy.

Jak na razie zaplanowano 7 kursów z Czernichowa do Kęt i 6 kursów powrotnych w drugą stronę, zarówno w dni robocze, jak i weekendy. Dokładny rozkład jazdy oraz dokładna lista miejscowości, przez które autobusy tej linii będą przejeżdżać, zostanie dopracowana i dostosowana w czasie późniejszym, tj. za pół roku.

fot. UG Czernichów, fot. Bogusława Białka

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.