Tragedia na Hali Miziowej - turysta zmarł na szlaku

Tragedia na Hali Miziowej – mężczyzna zmarł na szlaku

 

Tragedia na Hali Miziowej - turysta zmarł na szlaku

Data Wydarzenia: 18 października, 2022;
Miejsce: Hala Miziowa;

——

Tragedia w Beskidach! W dniu 18 października na czerwonym szlaku od Hali Miziowej do Rysianki znaleziono nieprzytomnego mężczyznę – udzielanie pierwszej pomocy rozpoczęli zaniepokojeni turyści. Kiedy jednak ich starania nie przyniosły rezultatów, zawiadomione zostały odpowiednie służby.

Zgłoszenie o nieprzytomnym mężczyźnie przyjęto w CSR w Szczyrku około godziny 11:40. W okolicy akurat odbywały się szkolenia śmigłowcowe krajowej policji, dlatego na pomoc poszkodowanemu wyruszył śmigłowiec transportowy Black Hawk z ratownikami GOPR i medykami policyjnymi na pokładzie. Natomiast ze stacji ratunkowej na Hali Miziowej wyjechał także zespół medyczny na quadach.

Niestety, pomimo kilkugodzinnej reanimacji mężczyzny nie udało się uratować, a lekarz pokładowy ze śmigłowca stwierdził zgon. Działania ratownicze zakończono około godziny 19:00 – ratownicy GOPR byli zmuszeni przetransportować zwłoki do Sopotni.

fot. GOPR Beskidy – FB
Beskidy

Bezpieczństwo

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.