Tężnia solankowa w Bielsku-Białej - kiedy powstanie?

Tężnia w Bielsku-Białej powstanie, ale na Bulwarach

Tężnia solankowa w Bielsku-Białej - kiedy powstanie?

Data Wydarzenia: 5 lipca, 2022;
Miejsce: Bielsko-Biała;

——

Nadeszła odpowiedź na interpelację Romana Matyi w sprawie tężni solankowej, czyli miejsca uzdrowiskowego do przeprowadzania inhalacji solankowych. Przypomnijmy, że bielski radny opowiadał się za jej powstaniem ze względu na brak podobnych obiektów w Bielsku-Białej i proponował jej ulokowanie na osiedlu Karpackim za supermarketem.

Głosu w tej sprawie udzielił Zastępca Prezydenta Miasta. Jak się okazuje, władze miejskie od dłuższego czasu przygotowywały projekt tężni solankowej, ale na Bulwarach Straceńskich. Obecnie prace nad skompletowaniem dokumentacji projektowej mają się na ukończeniu – niedługo poznamy kosztorys inwestycji, a kiedy uda się wygospodarować niezbędne środki finansowe miasto przystąpi do budowy tężni.

Nic jednak stracone. Jak twierdzi Zastępca Prezydenta Miasta, budowa tężni solankowej na osiedlu Karpackim może dojść do skutku, ale dopiero po zakończeniu budowy obiektu na Bulwarach Straceńskich.

fot. Gmina JaworzeBielsko

Bielsko Na Sygnale

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.