Tężnia solankowa w Bielsku-Białej - kiedy powstanie?

Tężnia solankowa w Bielsku-Białej – kiedy powstanie?

Tężnia solankowa w Bielsku-Białej - kiedy powstanie?

Data Wydarzenia: 29 czerwca, 2022;
Miejsce: Bielsko-Biała;

——

Jest szansa na to, aby Bielsko-Biała zyskała instalację niezwykle przydatną podczas panujących obecnie upałów. Bielski radny, Roman Matyja, w dniu 22 czerwca wystosował interpelację, w której apeluje o powstanie w mieście tężni solankowej, czyli miejsca, gdzie mieszkańcy i turyści będą mogli zażywać inhalacji solankowych.

W swojej interpelacji Radny Roman Matyja wykazuje same pozytywne aspekty wybudowania tężni solankowej w Bielsku-Białej. Za jej powstaniem przemawia m.in. dobroczynne działanie inhalacji solankowych na organizm człowieka oraz fakt, że wiele pomniejszych gmin, np. Gmina Jaworze, może się już pochwalić podobną instalacją. Bielski radny proponuje nawet odpowiednie miejsce na budowę – tężnia w Bielsku miałaby powstać na osiedlu Karpackim tuż za supermarketem.

Nie jest to pierwsza próba wskórania czegokolwiek w sprawie tężni solankowej. Radny Roman Matyja już kilkakrotnie prosił o zwrócenie uwagi na tę kwestię, jednak jak na razie bez rezultatu. Może tym razem odpowiedź władz miasta będzie inna – o tym przekonamy się później.

fot. Gmina JaworzeBielsko

Bielsko Na Sygnale

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.